רוגבי עולמי - חדשות

פרטים על ההיסטוריה ועוד חדשות רוגבי עולמי
רוגבי עולמי

רוגבי עולמי

הוא פדרציה בינלאומית וספורט עולמי, המזוהה עם 128 התאחדויות חברות לאומיות באמצעות שש איגודים אזוריים, עם למעלה מ-500 מיליון אוהדים ו-10 מיליון שחקנים.

ממוקם בדבלין, אירלנד, שואף להצמיח את הרוגבי על ידי הפיכתו לרלוונטי ונגיש יותר, עם חזון לספק ספורט עולמי לכולם, נאמן לערכיו.

הכוח המניע מאחורי הצמיחה המדהימה של הספורט היה פורטפוליו האירועים הגדולים של רוגבי העולמי, החל מספינת הדגל של גביע העולם ברוגבי לגברים ולנשים ואליפויות U20 החוגגות את כוכבי העתיד של הספורט, ועד לשביעייה המרגשת של גביע העולם ברוגבי לגברים ולנשים ושל HSBC World Sevens. סדרת רוגבי עוזרת למשוך מעריצים חדשים.

ההצלחה הפיננסית של גביע העולם ברוגבי לגברים אפשרה לרוגבי העולמי להשקיע סכומי שיא בצמיחה ופיתוח של הספורט, ממגרש המשחקים ועד הפודיום, כדי להבטיח שהספורט יהיה נגיש ומהנה עבור אנשים רבים ככל האפשר. הפדרציה הבינלאומית תוציא יותר מ-565 מיליון פאונד על הספורט בשנים 2020-2023.

אף פעם לא פחד לחדש, רוגבי העולמי הצליח להתאים את תוכנית התחרות שלו לשקף את מגוון האטרקציות שהציבור יכול לבחור מהן כעת. משיכת והכי חשוב שימור צעירים כשחקנים וצופים היא חיונית אם ליגת הרוגבי תשמור על כוח המשיכה שלה.

רוגבי עולמי גאה בהשתתפותו במשחקים האולימפיים, ובשנת 2010 הפך רוגבי עולמי לחבר בפדרציה הבינלאומית של אולימפיאדת הקיץ (ASOIF), חזרתו של הספורט למשחקים האולימפיים בריו 2016 עם רוגבי שביעיות.

רוגבי עולמי מכיר בכך שבעולם מגוון ומורכב יותר מונע מדיה ובידור, ליגת הרוגבי מתמודדת על תשומת לב ציבורית, אך הפדרציה גם מאמצת בצדק את ההשלכות של אחריות חברתית, איכות הסביבה וכל מה שעוזר לקדם את הרוגבי. עניינים. כוח משנה את העולם לנצח.

היסטוריה

ניסיון שנוי במחלוקת הוביל להקמת ועדת הרוגבי הבינלאומית ב-1886 על ידי איגודים באירלנד, סקוטלנד ווילס, שהציעו שוועדה ניטרלית תסכים ותנהל את כללי הרוגבי. איגוד הרוגבי, הליגה הראשונה והותיקה ביותר שחוקקה את החוק בנושא זה, תצטרף ל-IRFB ב-1890 ותחזיק במחצית מ-12 הקולות, בעוד שהאיגודים המייסדים מחזיקים בשניים כל אחד.

ככל שהמשחק גדל בפופולריות, הרכב הלוח והקצאת המושבים שלו השתנו עם הזמן. ניו זילנד, דרום אפריקה ואוסטרליה יצטרפו ב-1949, אך יעברו 29 שנים עד שצרפת תהפוך לחברה השמינית ב-IRFB. הצגתו של גביע העולם ברוגבי ב-1987 הייתה הזרז להתפשטות המשחק ברחבי העולם, כאשר מספר החברים גדל באופן משמעותי עד סוף המאה.

הצמיחה הזו נמשכה עד היום, כאשר נפאל ופנמה הפכו לחברות החדשות ביותר בליגת הרוגבי העולמית בנובמבר 2020, מה שהביא את מספר החברים הכולל ל-128.

הגוף המנהל פיקח על הופעתה של המקצועיות באוגוסט 1995 ושלוש שנים לאחר מכן נודע בשם מועצת הרוגבי הבינלאומית. Rugby Sevens חזר לספורט האולימפי באוקטובר 2009 ושמו שונה בנובמבר 2014, כאשר הוא נקרא רוגבי עולמי, כחלק ממיתוג מחדש גדול.

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם

ההבדלים בין פוטבול אמריקאי לרוגבי  | רוגבי ישראל